Leukoplast na przestrzeni lat

Od 1901 r. marka Leukoplast koncentrowała się na zaspokajaniu potrzeb specjalistów opieki zdrowotnej i dostawie materiałów opatrunkowych wysokiej jakości. Obecnie cały świat może czerpać korzyści tego dziedzictwa, gdyż produkty Leukoplast do leczenia ran oraz cała nasza wiedza są dostępne dla każdego. Zobacz, jak to się wszystko zaczęło!

Początek podróży

W 1901 r. wymyślono pierwszą na świecie samoprzylepną taśmę składającą się z tlenku cynku i naturalnego kauczuku.

Przed nami próbka samoprzylepnej taśmy Leukoplast, poniżej podany jest rok 1901. Obok znajduje się zdjęcie jej wynalazców Oscara Troplowitza i Isaaca Lifschütza.

Nasz znak firmowy

W 1920 r. na rynek wprowadzono sławną, czerwoną rolkę z zamknięciem.

Obok daty 1920 widzimy u góry próbkę symbolicznej czerwonej rolki Leukoplast z samoprzylepną taśmą mocującą.

Pierwszy na świecie asortyment produktów przylepnych

Po wprowadzeniu na rynek pierwszego na świecie przylepnego opatrunku, Leukoplast przedstawia kolejną innowację.

Grafika przedstawia dwa przykłady materiału mocującego na całą powierzchnię marki Leukoplast z lat siedemdziesiątych XX wieku.

Następny etap to sterylne, pooperacyjne materiały opatrunkowe.

W 2006 roku wraz z bardzo cienkimi, oddychającymi i wygodnymi opatrunkami, które sprawiały wrażenie drugiej skóry, wprowadzono następną generację sterylnych pooperacyjnych produktów.

Widzimy przykład nowoczesnego sterylnego pooperacyjnego opatrunku, który został opracowany przez firmę Leukoplast w 2006 roku.

Pionierska technologia zapobiegania zakażeniom

W roku 2015 i 2016 Leukoplast opracował kilka materiałów opatrunkowych o właściwościach zapobiegających zakażeniom: Leukomed Sorbact wychwytujący bakterie, zamykane, antybakteryjne rolki Leukoplast oraz w pełni przeźroczysty opatrunek Leukomed Control, dzięki któremu możliwe jest wczesne rozpoznanie potencjalnych infekcji.

Ilustracja pokazuje trzy innowacje: Rozwiązanie Sorbact marki Leukoplast umożliwiające wyłapywanie bakterii z 2015 r., antybakteryjna rolka z 2016 r. oraz Leukomed Control, pochodzący roku 2016 roku. Daty ich wynalezienia znajdują się obok tych produktów.

Rozwiązania do skóry wrażliwej - nasze najnowsze osiągnięcia

Częste zmiany opatrunków to codzienność dla wielu pacjentów i pracowników medycznych. Osoby z delikatną lub uszkodzoną skórą są jednak za każdem razem narażone na ryzyko zranienia. Miękki silikonowy klej i wybór materiałów opatrunkowych do skóry wrażliwej umożliwia wymianę opatrunków nie powodującą żadnych uszkodzeń.

Oto cztery przykłady produktów Leukoplast do skóry wrażliwej: Fixomull, Leukomed T oraz T plus i rolka taśmy klejącej.

Od czerwonej rolki do pełnego asortymentu.

Dzięki marce Leukoplast dysponujesz wszystkim, co potrzebne do opatrywania mniejszych obrażeń w domu lub lub placówce służby zdrowia.